23 března, 2023

Popis cesty

Cesta autem na chalupu B (Bobov č. p. 431, Malá Skála)

Většina navigací vás zavede úspěšně jen do Sněhova. S následující odbočkou na „tu správnou“ lesní cestu bývá problém. Polní a následně lesní cesta není v nejpoužívanějších mapách zanesena. Také počítejte s tím, že lesní cesty k chalupě jsou jen částečně zpevněné. Pokud nechcete riskovat odření spodku auta (což naštěstí po posledních úpravách už tolik nehrozí), raději jej zaparkujte ve Sněhově a zbytek cesty dojděte pěšky. V poslední době si ale nikdo na odřený spodek nestěžoval. Cesta ze shora směrem od Sněhova je tudíž vcelku bezpečná.

Záznam cesty autem na chalupu B (od odbočky na polní cestu za Sněhovem)

Popis cesty k chalupě B od hlavní silnice v Malé Skále

Cesta Pizzerie

Pokud přijíždíte hlavní trasou od Turnova, od značky označující začátek obce Malá Skála pokračujete stále rovně, po pravé straně minete most přes řeku, stále však pokračujete rovně, dokud nedorazíte k pizzerii.

Hned za pizzerií a obchodem Natura je křižovatka, na níž odbočíte doleva, následně se držte vpravo (neodbočovat doleva na vedlejší silnici hned za křižovatkou) a pokračujte stále po hlavní silnici směrem do místní části Sněhov.

Jeďte cca 2 km do kopce stále po hlavní, dokud na dorazíte do místní části Sněhov. Pokračujte stále po hlavní silnici ke křižovatce typu T (u hnědé dvoupatrové budovy), na níž zatočíte doleva směr místní část Bobov.

Dále pokračujte opět po hlavní silnici směrem Bobov (do kterého však nedorazíte). Až opustíte místní část Sněhov, po cca 500 m uvidíte po levé straně ohrazené pastviny (v létě se zde často pase skotské plemeno krav). Zatočte doleva na polní cestu, která mezi pastvinami vede k lesu. Hned na začátku lesa se nachází křižovatka dvou lesních cest, zatočte doleva a pokračujte rovně. Následující křižovatku lesních cest projeďte, resp. pokračujte pořád rovně, dokud nedorazíte na křižovatku těsně za malým mostkem přes potok, zatočte prudce doleva a pokračujte rovně.

Chalupa B (horní chalupa)

Až vyjedete z lesa, uvidíte před sebou chalupu B (horní chalupu). Před ní se vlevo od cesty nachází vyrovnaná zpevněná plocha, která slouží jako parkoviště. Pokud nemáte jiné instrukce, zaparkujte tady. Zkuste prosím auto zaparkovat mírně zešikma, abyste nechali co nejvíce místa ostatním.